Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації

02.02.2022 • Cтатті про радіозв'язок
Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації
Аналог VS Цифра, або Чому обирають цифрові рації
02.02.2022 • Cтатті про радіозв'язок

Необхідність оновити радіопарк та купити радіостанції нового покоління обумовлена в першу чергу амортизацією та моральною застарілістю пристроїв зв'язку. Початково вибір радіостанцій здійснюється в залежності від умов експлуатації та потреб бізнесу, які можуть лишатися незмінними роками. Проте на тривалій дистанції її модернізація стає необхідною, тому перехід з аналога на цифру — це тільки питання часу.

 

Основні переваги аналогових радіостанцій перед цифровими — це їх невисока ціна та простота налаштування, саме з цих причин вони й досі доволі популярні. Але якщо говорити про якість з'єднання та передачі інформації, то цифрові рації тримають беззаперечне лідерство, адже це пристрої наступного покоління.

 

5 причин перейти з аналогового зв'язку на цифровий

 

Ефективне використання радіочастотного спектра

Аналоговий зв'язок характеризується низькою пропускною здатністю мережі, де канал зв'язку займає усю ширину смуги. В той самий час застосування технології TDMA дозволило розміщувати на одній ширині смуги від двох до восьми каналів зв'язку, що значно збільшило пропускну здатність та підвищило ефективність використання радіочастотної смуги.

 

Завадостійкість

Аналоговий зв'язок ніяк не захищений від перешкод, і якість передавання голосу напряму залежить від відстані між абонентами та наявність завад між ними. Через це при використанні радіостанцій на великій території або у закритих приміщеннях з великою кількістю перешкод — наприклад, у виробничих цехах — працівники не можуть розраховувати на високу якість звуку.

 

Якщо ж мова йде про роботу в умовах високого рівня шуму, коли галас навкруги не повинен впливати на якість зв’язку, варто розглянути моделі радіостанцій, розроблені спеціально для таких випадків. Саме такою є новинка від Motorola Solutions, випуск якої було анонсовано у кінці січня 2022 року — MOTOTRBO R7 з шумозахистом промислового рівня та містким акумулятором, що забезпечує до 28 годин роботи.

 

Відсутність шумів

При використанні аналогових пристроїв зв'язку абоненти чують шум та тріскотіння в ефірі, навіть коли відповіді немає, а абсолютна тиша буде скоріш свідченням того, що рація не працює. Водночас цифровий зв'язок передає більш чіткий та чистий звук, який є результатом обробки сигналу, та дозволяє краще розчути співрозмовника навіть за умови високого рівня шуму навколо. 

 

Функціонал, що не обмежується передачею голосу

В аналоговому зв'язку частота використовується виключно для передавання голосу в той час, як цифровий пропонує ширший функціонал. Ви можете використовувати один канал для передачі голосу, а інший для передачі даних. Широта можливостей та функціоналу залежить від конкретної моделі пристрою.

 

Енергоефективність

Аналогові пристрої характеризується більшим енергоспоживанням. Цифрові радіостанції, як правило, комплектуються більш ємними акумуляторними батареями, які дозволяють їм працювати довше. Це особливо важливо за умови роботи на віддалених об'єктах або змінної роботи, коли працівники повинні залишатися на зв'язку протягом 12 та більше годин.

02.02.2022 • Cтатті про радіозв'язок
Публікації з цієї категорії
Дивитись всі
Потрібна допомога у підборі обладнання?Зв’яжіться з нами!