Аеропорт «Донецьк»

Аеропорт «Донецьк»

Після модернізації, проведеною у межах підготовки до Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, пропускна здатність терміналів аеропорту «Донецьк» збільшилась у 5,5 раза та досягла 3800 пасажирів у годину. Забезпечення якісної комунікації персоналу в умовах високого навантаження на мережу потребувало побудови нової цифрової системи радіозв'язку на об'єкті. Рішення TETRA Dimetra IP Compact, запропоноване компанією «ДОЛЯ І КО. ЛТД», повністю покрило потреби аеропорту та забезпечило надійний, безперебійний та захищений зв'язок при зменшенні видатків на експлуатацію.

 

Обговорити завдання

До модернізації у 2012 році у міжнародному аеропорту імені С. Прокоф'єва «Донецьк» використовувалася застаріла аналогова система радіозв'язку, а контроль проведення операцій здійснювався у паперовому вигляді. В умовах різкого підвищення пропускної здатності терміналів та збільшення обслуговчого персоналу вдвічі постало питання щодо побудови нової високопродуктивної та надійної цифрової системи зв'язку.

 

Перед командою ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» стояло завдання запропонувати сучасне рішення зв'язку, яке буде позбавлене недоліків застарілої аналогової системи. При цьому важливе було якісне покриття на території усього комплексу та функціональність навіть при відмові комутатора. 

 

Вимоги до системи зв'язку

 

 • Забезпечення можливості комунікації персоналу на усій території аеропорту, включно з терміналами, складами, багаторівневим паркінгом та іншими приміщеннями.
 • Зниження часових та грошових витрат на підтримку життєдіяльності аеропорту шляхом збільшення продуктивності персоналу та своєчасного реагування на виклики.
 • Можливість не тільки здійснювати індивідуальні та групові виклики, але й обмінюватися даними.
 • Повсякчасний контроль місцеперебування персоналу, визначення координат транспортних засобів, синхронізація часу.
 • Гарантія життєздатності системи зв'язку навіть у випадку пошкодження одного з комутаційних пристроїв на території.
 • Безпека зв'язку та інформації й захист від несанкціонованого доступу.

 

Інженерам компанії «ДОЛЯ І КО. ЛТД» вдалося досягнути поставленої мети та реалізувати систему зв'язку, яка відповідає усім вимогам до безпеки, надійності і якості з'єднання та при цьому дозволяє знизити видатки внаслідок зменшення часу на відповідь персоналу. Уже в перші місяці використання мережевого рішення Dimetra IP Compact витрати було знижено на 20% при заощадженні часу на 10%.

 

Переваги використання системи зв'язку Dimetra TETRA від Motorola Solutions

 

 1. Підвищення рівня обслуговування пасажирів аеропорту «Донецьк».
 2. Ефективне використання робочого часу та зменшення часу простою літаків.
 3. Масштабована та гнучка система зв'язку, що ідеально відповідає об'єкту з великим пасажиропотоком та змінною пропускною здатністю.
 4. Збереження функціональності в критичних ситуаціях завдяки географічному резервуванню.
 5. Широкосмугове покриття при використанні усього двох базових станцій.
 6. Висока якість звуку при підвищеному рівні шуму, завадостійкість.

 

При побудові системи зв'язку для донецького аеропорту були використані технології розробки Motorola Solutions: Dimetra IP Compact, базові станції TETRA MTS4, диспетчерські консолі MCC7500, автомобільні та портативні радіостанції.